September 19, 2021, Sunday
२०७८ आश्विन ३
ताजा अपडेट

जसपामा मन्त्रीकाे सूची तयार

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

जनता समाजवादी पार्टी नेपाल (जसपा) का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले सरकारमा प्रतिनिधित्व गर्ने पार्टीका नेताहरूको सूची तयार गरेका छन्। अध्यक्ष यादवनिकट स्रोतका अनुसार प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले दुई चरणमा मन्त्रिमण्डल बिस्तार गरे पहिलो चरणमा दुई जनाको मात्रै नाम दिने सोच उनले बनाएका छन्। दोस्रो चरणमा चारजनाको नाम दिने भएका छन्। देउवाले एकै चरणमा मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्ने भए भने एकैपटक ६ जनाको नाम दिने तयारी भएको स्रोतले बतायो।

पहिलो चरणमा विवाद नहुने गरी दुई नेताको नाम सिफारिस गर्ने तयारी भएको यादवनिकट स्रोतले बतायो। स्रोतका अनुसार यादवले पहिलो चरणमा महेन्द्र यादव र राजेन्द्र श्रेष्ठको नाम सिफारिस गर्ने सम्भावना छ। श्रेष्ठ यतिबेला संखुवासभामा छन्। उनी शनिबार मात्र काठमाडौं आउने कार्यक्रम छ।

Advertisement

अध्यक्ष यादवले शनिबार जसपाको संसदीय दलको बैठक बोलाएका छन्। बैठकमा सरकारमा कसकसलाई सिफारिस गर्ने भन्ने विषयमा छलफल हुने सम्भावना रहेको सांसद अमृता अग्रहरीले बताइन्। ‘सरकारमा जाने विषयमा निर्णय गर्ने सबै अधिकार हामीले अध्यक्षज्यूलाई दिएका छौं,’ अग्रहरीले भनिन्, ‘तैपनि शनिबार बोलाइएको संसदीय दलको बैठकमा यसबारेमा छलफल हुने सम्भवना छ।’

स्रोतका अनुसार यादवले सर्लाहीका दुई सांसद महेन्द्र यादव र प्रमोद साहको नाम सिफारिस गर्ने सम्भावना छ। साह सुरुमै कित्ता परिवर्तन गरी महन्थ ठाकुरबाट उपेन्द्र यादवतिर उभिएका हुन्। त्यसपछि ठाकुरनिकट अरू सांसदहरूले कित्ता परिवर्तन गरेका थिए। ‘साहले कित्ता परिवर्तन गरेपछि ठाकुर पक्षबाट यादवतिर जान बाटो खुला भएको हो,’ यादवनिकट एक कार्यकारिणी सदस्यले भने। साहको कित्ता परिवर्तनपछि ठाकुरनिकट प्रतिनिधिसभाका सात सांसदले कित्ता परिवर्तन गरेका थिए।

स्रोतका अनुसार अध्यक्ष यादवले पर्साका दुई सांसद रामसहाय यादव र प्रदीप यादवमध्ये एकजनाको नाम सिफारिस गर्ने सोच बनाएका छन्। रामसहाय र प्रदीप यादव अहिलेसम्म सरकारमा गएका छैनन्। रामसहाय पूर्वसमाजवादीका महासचिव पनि हुन्। लुम्बिनी प्रदेशबाट यादवले इस्तिायक राई र अमृता अग्रहरीमध्ये एकजनाको नाम सिफारिस गर्ने सोच बनाएका छन्। ‘लुम्बिनी प्रदेशबाट दुईमध्ये एक या दुवै समेटिने सम्भावना छ,’ स्रोतले भन्यो। नागरिक दैनिकमा खबर छ ।


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •