April 23, 2021, Friday
२०७८ बैशाख १०
ताजा अपडेट
ताजा अपडेट ×

महिलालाई राजनीतिक प्रशिक्षण आवश्यक छ : डिला सङ्ग्रौला

 • 208
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  208
  Shares

बझाङ । नेपाली काँग्रेसकी नेतृ डा डिला सङ्ग्रौलाले सामाजिक कुरीति मूल्यमान्यता र लैङ्गिक विभेदका कारण ग्रामीण भेगका महिलालाई राजनीतिमा होमिन बाधा अवरोध भएकाले अगाडि बढाउन राजनीतिक प्रशिक्षणको आवश्यकता भएको बताएकी छिन् ।

नेपालको संविधानका साथै पार्टीका विधानले महिला सहभागितालाई जोड दिएको उल्लेख गर्दै उनले शहरबजार क्षेत्रमा केही महिला राजनीतिमा लागेका भए पनि ग्रामीण भेगका महिला अझै राजनीतिमा लाग्न नसकेको बताइन् ।

Advertisement

सदरमुकाम चैनपुरमा आज नेपाल प्रेस युनियनले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा उनले महिलालाई उच्च मनोबलका साथ राजनीतिमा लाग्न समेत आग्रह गरिन् । उनले हाल राज्यका निकायमा ३३ प्रतिशत महिला सहभागिता हुनुपर्ने प्रावधान भए पनि आफूले ५० प्रतिशत सहभागिताका लागि लागिपरेको समेत बताइन् ।


 • 208
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  208
  Shares