० १ - ४१०२५७३ / ७४


प्रधानमन्त्री परीक्षणको कुनैपनि बहानामा भाग्न मिल्दैनः नेता नेपाल

प्रकाशित मिति: २२ असार २०७६, आईतवार ०८:१७   देशान्तर

काठमाडौँ । सत्तारूढ नेकपाका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले कर्मचारी र प्रविधि अभाव देखाएर विषादी परीक्षणबाट सरकार भाग्न नमिल्ने बताएका छन् । पार्टीको संसदीय दल बैठकपछि शनिबार संसद् भवनबाहिर पत्रकारसँग कुरा गर्दै उनले जनताको स्वास्थ्यप्रति गम्भीर खेलबाड नगर्न सरकारलाई चेतावनी दिए ।

सरकार बहाना बनाएर भारतबाट आयात हुने तरकारी र फलफूलमा विषादी परीक्षणबाट भागेको र जनतालाई विषादीयुक्त खाद्यान्न खान बाध्य पारेको उनले आरोप लगाए । तरकारी र फलफूलको विषादी परीक्षण गर्ने सवालमा कसैको दबाबमा नझुक्नसमेत नेपालले सरकारलाई आग्रह गरे ।

‘देशभित्र भित्रने सामान विषादीयुक्त छ कि छैन भन्नेमा हामी पहिला विश्वस्त हुनुपर्छ, कसैको दबाबसामु झुक्नु जरुरी छैन,’ उनले भने । नेता नेपालले विषादी परीक्षण नगर्ने निर्णयमा पुनर्विचार गर्नसमेत सरकारलाई आग्रह गरे । उनले सरकारले जनतालाई विषादीयुक्त खाद्यान्न प्रयोग नभएको विश्वास दिलाउन सक्नुपर्ने बताए ।

अर्का नेता भीम रावलले विषादी परीक्षण नगर्ने सरकारको निर्णयप्रति आश्चर्य प्रकट गरे । विश्व व्यापार संगठनअन्तर्गत संसारभरिका देशले गरेको सम्झौतामा सार्वभौम र स्वतन्त्र देशले आफ्नोमा आयात हुने कुनै पनि वस्तुको आवश्यक जाँच तथा निश्चित मापदण्ड तोक्न सक्ने स्पष्ट प्रावधान रहेको उनले बताए ।

कसैको आग्रहमा जनताको हितप्रतिकूलका निर्णय गरेको कुरालाई स्वाभाविक मान्न नसकिने रावलको भनाइ छ । ‘सिमानामा तरकारी र फलफूल विषादी जाँच्न पनि नपाउने, जाँच्न खोज्दा कसैले पत्र पठायो भन्दैमा खुरुक्क निर्णय फिर्ता लिने ?,’ उनले भने, ‘यो एउटा स्वतन्त्र देश र जनताप्रति कटिबद्ध सरकारका लागि सुहाउने कुरा होइन ।’

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौँ । पार्टीको स्थायी कमिटीका सबैजसो सदस्यले मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठनको माग उठाएपछि प्रधानमन्त्री केपी.....

भोजपुर सदरमुकाममा रहेको सगरमाथा इंलिस बोर्डिङ्ग स्कूलका एक शिक्षकलाई आफ्नै विद्यालयका प्रधानाध्यापकले.....

अब कसैले चाहेर र कसैले नचाहेर महाधिवेशन रोकिने कुरा आउँदैन । सभापतिले तोकिएको समयमा महाधिवेशन गर्नु भएन भने.....

काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले आफ्ना सबै तहका नेता कार्यकर्ताबाट लिइने दैनिक ‘लेबी’मा कडाइ.....

काठमाडौँ । पार्टीको स्थायी कमिटीका सबैजसो सदस्यले मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठनको माग उठाएपछि प्रधानमन्त्री केपी.....

काठमाडौं । स्थानिय तहको चुनावलाई मध्यजनर गर्दै नेपाली कांग्रेस निकट कलाकारहरुले नयाँ चुनावी गित वजारमा.....

नवलपरासी । कुनै बेला युवा उद्योगपतिको रूपमा इज्जत कमाएका राजेन्द्र खेतान पछिल्लो समय बदनाम छन् । कहिले कर छलेको.....

काठमाडौँ । भारतीय पक्षले पाइलट च्यानल खोल्दा सप्तरीको हनुमाननगर कंकालिनी नगरपालिका एक वडाका बासिन्दा बस्तीमै.....

केही दिनअघि निकै तामझामका साथ नेकपा (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र) सम्मिलित वाम गठबन्धनले चुनावी घोषणापत्र.....

पछिल्लो समयमा नेपाली कांग्रेसको राजनीतिमा जे जे भयो, त्यसलाई हेर्दा यो निराश हुने मत होइन । किनकि नेपाली.....

© 2019 www.deshantarnews.com. All Rights Reserved, Maintained By : Rillmark

shares